W sklepie było 15 kg jabłek.Pierwszy klient kupił 6 i trzy piąte kg jabłek , drugi 4 i cxtery piąte 6 3/5 kg+4 4/5 kg=10 7/5 kg=11 2/5 kg 15 kg-11 2/5 kg=3 Średnia cenaziemniaków * (1kg) w Polsce wynosi 1.50PLN. Jeśli uważasz, że kosztziemniakóww Polsce jest inny, poświęć trzy minuty i uzupełnij specjalny formularz. Pamiętaj, że dzieląc się swoją wiedzą, pomagasz innym internautom. Średnia cena powstała na podstawie poniższych danych: cena. z miejscowości. Zad 6 . W sklepie było 50 kg ziemniaków. Jednego dnia sprzedano 20 % całego zapasu, następnego 50% pozostałych. Jaki procent wszystkich ziemniaków stanowią ziemniaki jeszcze nie sprzedane? Zad 7. Zmieszano 500 ml 30% śmietanki z 500 ml , 12% śmietanki. Ilu procentową śmietankę otrzymano? Dam naj.. ! Błagam pilne ! w styczniu 1920 r. ćwierć ziemniaków: 50÷80 K, a nawet 100 K: 159: w styczniu 1920 r. 1 kg słoniny: 50÷60 K: 159: w styczniu 1920 r. buciki męskie: 600÷2000 K: 159: w styczniu 1920 r. koszula męska: 150÷250 K: 159: w styczniu 1920 r. sąg drzewa miękkiego z dostawą i zrąbaniem: 400÷600 K: 159: w sierpniu 1920 r. 1 kg słoniny: 120 W wielkopolskiej Gildii można go nabyć w workach 15 kilogramowych po 8,00 - 10,00 zł/15 kg. W ofercie tej giełdy nie ma jeszcze młodych polskich pyr, są za to importowane, które kosztują 38,00 - 50,00 zł/15 kg. W łódzkiej giełdzie Zjazdowa natomiast można kupić jedynie „stare” ziemniaki także w workach 15 kilogramowych. Wojtek kupił w sklepie 25 dag śliwek, 40 dag jabłek i 2,5 kg ziemniaków. Ile reszty otrzymał, jeśli zapłacił monetą 5zł. ŚLIWKI 3,60ZŁ/KG JABŁKO 2,50 ZŁ/KG ZIEMNIAKI 0,80ZŁ/KG Skoro 1 kg ziemniaków kosztuje 1,8 zł, to ile będzie kosztować 2,5 kg? Układamy sobie proporcje: 1 kg = 1,8 zł 2,5 kg = x Mnożymy sobie na krzyż: 1 kg * x = 2,5 kg * 1,8 zł / 1 kg (chcemy się pozbyć tego, co jest przy 'x') x = 2,5 kg * 1,8 zł / 1 kg (kilogramy się skrócą, więc wynik wychodzi w zł) x = 4,5 zł pjqUv. Pełne zestawienie cen dostępne tutaj. W sieci Lewiatan (Eurocash) za zakup 50 towarów z Koszyka cen trzeba zapłacić od 320 do 342 zł. W marcu ceny wahały się od 305 zł w Lublinie do 332 zł w Poznaniu. Rok temu w kwietniu notowaliśmy ceny od 296 zł w Krakowie do 340 zł w Warszawie. Dolna granica cen przesunęła się więc o ok. 24 zł na przestrzeni ostatniego roku. W Lewiatanie na przestrzeni roku podrożało: pieczywo, czekolada, płatki śniadaniowe, dżem, piwo, olej, margaryna, ser gouda, mleko, jogurt, banany, cytryny, cukier, sól, woda, a także proszek do prania, ręczniki i Domestos. Tańsze są jabłka, jajka i masło, a także pomidory, które potaniały o 5 zł/kg. Ziemniaki kosztują 2,99 zł i są dwukrotnie droższe niż przed rokiem. Papryka zaś kosztuje nawet 15 zł i jest to o ok. 5 zł drożej niż rok temu. Franczyzowa sieć Carrefour Express (Carrefour) proponuje obecnie ceny od 362 do 368 zł w zależności od miasta. W marcu notowaliśmy w tej sieci ceny od 366,5 zł do 384 zł. Rok temu płaciliśmy w Carrefour Express od 344 zł na Górnym Śląsku do 381,37 zł w Trójmieście. W sieci na przestrzeni roku podrożało: pieczywo, czekolada, płatki śniadaniowe, herbata, kawa, piwo, mleko, jaja, pomarańcze, cytryny, papryka (13,99 zł/kg) cukier, mąka, sok, woda, a także papier toaletowy. Potaniały natomiast jabłka i pomidory. Sieć Żabka proponuje obecnie koszyk 50 produktów w cenie od 364 zł do 371,5 zł względem 362 - 369 zł w marcu br. Rok temu Żabka proponowała ceny od 336 zł w Krakowie do 351,35 zł. Rok do roku oznacza to wzrost cen na poziomie 20-30 zł. W Żabce na przestrzeni roku podrożało: pieczywo, czekolada, płatki śniadaniowe, olej, ser gouda, mleko, jogurt, sól, sok pomarańczowy i woda, a także proszek do prania, ręczniki i Domestos. Potaniało jedynie masło i pomidory (o 4 zł na kg). Z warzyw i owoców droższe są obecnie banany o 1 zł/kg i cytryny o 2 zł/kg a także ziemniaki, które podrożały ponad dwukrotnie z 1,5 zł do 3,99 zł/kg. Różnice cenowe pomiędzy poszczególnymi miastami w przypadku sklepów osiedlowych są największe i zmieniają się najczęściej (w porównaniu do innych formatów sklepów). Wynika to przede wszystkim z formy prowadzenia placówek (franczyza) i mniejszego formatu sklepów, co automatycznie wpływa na węższą ofertę (więcej zamienników w koszyku, brak niektórych badanych towarów). Monitoring przeprowadzili ankieterzy oraz w dniach 17-18 maja 2019 roku. Od stycznia 2014 roku monitoringi cen w sieciach handlowych prowadzone są w terminach znanych jedynie redakcji. Koszyk cen uwzględnia ceny 50 produktów brandowych, a w przypadku ich braku - ceny średnie z innych porównywanych sklepów. W wypadku, gdy produkt występuje w sklepie w innej gramaturze niż przyjęta w projekcie i podana na stronie, cena jest przeliczana do wskazanej wielkości, np. 1 litr, 1 kilogram, itp. Na Rynku Hurtowym w Broniszach ceny warzyw są zaskakująco niskie. Największą niespodzianką są krajowe młode ziemniaki - jeszcze nigdy nie były tak tanie o tej porze roku. Po ile rolnicy sprzedają swoje warzywa i owoce na Broniszach? Rośnie cena cukinii W ostatnim tygodniu na Rynku Hurtowym w Broniszach wygasł import sałaty lodowej i cukinii. Powód? Odpowiednia podaż krajowa tych warzyw. Chociaż, jak zauważa Maciej Kmera, ekspert Rynku Hurtowego w Broniszach, ostatnio zaczyna brakować cukinii, więc jej ceny poszły w górę. - Był moment, że cukinia kosztowała 4 zł, a teraz jej cena skoczyła do 5,50 zł/kg. Za to staniała sałata lodowa. Z dużych gospodarstw, gdzie jest konfekcjonowana w skrzynki dziesięciosztukowe kosztuje około 2,50 zł za sztukę. Zdarzają się też oferty po 4 zł/sztukę, ale dotyczy to dużych, dobrej jakości główek - wyjaśnia Kmera. Duży rozrzut cen brokułów Na Rynku Hurtowym w Broniszach są już wszystkie warzywa kapustne. Polski brokuł już wyparł ten importowany i kosztuje w zależności od kalibru róż lub główki od 2,50 zł do 5 zł. - To przedział dość duży, ale na początku sezonu tak się z reguły dzieje - mówi Kmera. WiOM Warzywa i Owoce Miękkie – dwuletnia prenumerata Z uwagi na niesprzyjającą pogodę, chwilowo brakuje rzodkiewki. W związku z tym jej cena skoczyła do 2 zł za pęczek. Pomidory i ogórki trzymają niską cenę Sytuacja warzyw spod osłon nie zmieniła się na przestrzeni ostatnich dni – ogórki szklarniowe i gruntowe kosztują 5-7 zł, a pomidory od 6 do 7,50 zł/kg. Rynek przesycony starą marchewką Rolnicy narzekają, że spadł popyt na marchewkę, która dobrze się sprzedawała przez ponad dwa tygodnie. - Teraz rynek chyba się przesycił, a poza tym pojawiła się spora oferta młodej marchwi w pęczkach po 2/3 zł z nacią, lub obciętej po 2,5 zł/kg - wyjaśnia ekspert. Młode ziemniaki tanie jak nigdy o tej porze roku Istotnie zwiększyła się podaż krajowego ziemniaka młodego. W sprzedaży dominują dwie odmiany: tańszy Arrow po 2,3 – 3,5 zł/kg i droższa Irga – do 4 zł/kg. - Młode ziemniaki są tanie jak na tę porę. Obniżce cen sprzyja pogoda, bo deszcze i temperatura przyspieszyły wegetację. Więc ta obniżka cen pojawiła się o 10 dni wcześniej niż w latach ubiegłych. Poza tym dojeżdża sporo towaru z importu. Trafiają do nas ziemniaki z całego basenu Morza Śródziemnego, poza Turcją. Są więc ziemniaki z Grecji, Egiptu, Maroka, Majorki, Hiszpanii i Włoch, a także z Cypru. Te ostatnie są najdroższe – po 3,50 zł/kg – wylicza Kmera. Warzywa tanie niesłychanie Rolnicy, z którymi rozmawialiśmy na Broniszach są mocno zawiedzeni cenami warzyw. Liczyli na wyższe stawki, biorąc pod uwagę drastyczny wzrost kosztów produkcji. Tymczasem ceny są takie same lub niższe niż w ubiegłym roku. - Ceny wielu warzyw sprzedawanych przez rolnika są takie, jak 25 lat temu. Dziś stawki za młode polskie ziemniaki są trzykrotnie niższe niż jeszcze rok temu. A koszty produkcji wzrosły o 300 proc. – powiedział Michał Kołodziejczak, który wczoraj odwiedził podwarszawskie Bronisze i wyjaśniał przyczyny tej sytuacji. Pisaliśmy o tym TUTAJ. - Ja swoją pekinkę sprzedaję dziś po 2,50 zł. To jest skandaliczna cena, a dodatkowo brakuje kupca. W tej sytuacji czarno widzę przyszłość swojego gospodarstwa. Bieda z nędzą - mówił nam rolnik, który na Bronisze przyjeżdża z Kozłowa. Z kolei rolnik spod Łowicza narzekał na spadek cen młodych ziemniaków. - Sprzedaję Irgę i Irysa, ale cena mocno spadła. Jak słyszę, że w sklepie ziemniaki tych odmian kosztują 12 zł/kg to mocno się denerwuję – mówił producent. A jakie są ceny warzyw i owoców na Rynku Hurtowym w Broniszach? O tym dowiesz się z filmu! Your browser does not support HTML5 video. Bronisze: wyjątkowo tanie młode ziemniaki. Jakie są ceny warzyw? 1. Jesienią w magazynie było 400 kg ziemniaków. Ziemniaki jesienią zawierają 80% wiosnę ziemniaki tracą 10% wody. Ile wiosną waży woda w tych ziemniakach ?2. Pracownik po podwyżce o 10% zarabiał 1 210 zł. Ile zarabiał przed podwyżką ?3. Po obniżce o 20% spodnie kosztowały 120 zł. Ile kosztowały przed obniżką ?4. Do urzędu skarbowego odprowadziliśmy 285 zł podatku. Jaki był nasz zarobek netto przy stawce podatkowej 19% ?5. W sklepie obuwniczym wprowadzono jednodniową 20% promocję na buty, które kosztowały 245 zł. O ile procent trzeba podnieść cenę butów po promocji, aby kosztowały tyle samo co przed promocją ?6. Od pewnej kwoty pieniędzy odprowadziliśmy 19% podatku i zostało nam dokładnie 1 000 zł. Czy to możliwe ? Odpowiedź Czy jest możliwa taka cena towaru, aby po podwyżce o 10% była równa dokładnie 1000 zł ?8. W pewnym sklepie właściciel postanowił wprowadzić 10% obniżkę, ale musiał do ceny towaru doliczyć 22% VAT. Uzasadnij że w tym wypadku kolejność ( doliczenie VAT, później obniżka lub najpierw obniżka, a później doliczenie VAT ) nie ma o pomoc Ciekawe artykuĹ‚y Akcesoria Ĺ‚azienkowe Mokko: modne, ekologicznei produkowane w PolsceAkcesoria Deante Mokko to wyjÄ…tkowa biĹĽuteria dla wnÄ™trza. PodkreĹ›lajÄ… styl, nadajÄ… aranĹĽacji spĂłjność i niepowtarzalny wyraz. Satynowoczarne dodatki MOKK Warszawa, prasowaNowe trendy z Mediolanu do WarszawyW ramach przygotowaĹ„ do tegorocznej edycji Warsaw Home ekipa odpowiedzialna za organizacjÄ™ targĂłw udaĹ‚a siÄ™ do Mediolanu, by z tamtejszego tygodnia wz TARAS WENTYLOWANY – OPTYMALNE ROZWIÄ„ZANIE Trudno wyobrazić sobie ukĹ‚ad prostszy niĹĽ uĹ‚oĹĽona na kilku wspornikach pĹ‚yta. Tym bardziej, jeĹ›li wsporniki majÄ… regulowanÄ… wysokość i moĹĽna w pewnym zakresie niwelować za ich GDY TARAS LEĹ»Y PRZY SKARPIEDziaĹ‚ka na pofaĹ‚dowanym terenie jest Ĺ›wietnÄ… okazjÄ… do zaaranĹĽowania ciekawej i oryginalnej formy przestrzeni przydomowej. Taras na skarpie (albo pod niÄ…) jest tego Ĺ›wietnym przykĹ‚adem. Aby speĹ‚ni Informacja prasowaWarszawa, 7 listopada 2019 w ciÄ…gĹ‚ym niedoczasie to ĹşrĂłdĹ‚o sporej frustracji dla naszego spoĹ‚eczeĹ„stwa – pokazujÄ… badania „Czas ma znaczenie. Opinie i zwyczaje PolakĂłw zwiÄ…zane z czasem”, pr JAK DOBIERAĆ PŁYTY TARASOWE Temat doboru pĹ‚yt tarasowych dotyczy przede wszystkim estetyki. Ale nie wszystkie. Od tarasu moĹĽemy oczekiwać znacznie wiÄ™cej niĹĽ tylko Ĺ‚adnego wyglÄ…du. Na poczÄ…tku warto przyjrzeć siÄ™ cechom Informacja kuchenne w super matowym wykoĹ„czeniu to współczesny element poĹĽÄ…dania. DziÄ™ki laminatom Xtreme Matt firmy Pfleiderer – o (jak sama nazwa wskazuje) ekstremalnie matowej powierzchni, z Ĺ PrzyszĹ‚ość aranĹĽacji wyĹ‚oĹĽona pĹ‚ytkamiPĹ‚ytki dekoracyjne juĹĽ od kilku sezonĂłw pozostajÄ… jednym z najgorÄ™tszych trendĂłw aranĹĽacyjnych. Jakie sÄ… ĹşrĂłdĹ‚a tego sukcesu? KtĂłre wzory cieszÄ… siÄ™ najwiÄ™kszÄ… popularnoĹ›ci Informacja prasowaWarszawa, 28 wrzeĹ›nia 2020 majÄ… ze sobÄ… wspĂłlnego Grecja, Chorwacja, Hiszpania i Turcja?Grecja, Chorwacja, Hiszpania i Turcja naleĹĽÄ… do najpopularniejszych kierunkĂłw podróży PolakĂłw. To kraje kojarz „OGRĂ“D PO SÄ„SIEDZKU” W NOVOTEL GDAŃSK CENTRUMNovotel GdaĹ„sk Centrum udowadnia po raz kolejny, ĹĽe obiekt hotelowy moĹĽe być waĹĽnym i aktywnym czĹ‚onkiem lokalnej spoĹ‚ecznoĹ›ci. Hotel zaprosiĹ‚ swoich goĹ›ci i sÄ…siadĂłw do

w sklepie było 50 kg ziemniaków